Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookies Ochrana osobných údajov

PROLAQ L rad produktov

Čistenie v lakovacích procesoch

Čistiaci rad PROLAQ je inovácia v oblasti čistenia aplikačných systémov a nástrojov na lakovanie. Farby a laky je potrebné odstraňovať z lakovacích pištolí, hadíc, štetcov a maliarskych valčekov v pravidelných intervaloch, aby bola zachovaná ich plná funkčnosť. Vynikajúce čistiace účinky sú dosiahnuté pri nezaschnutých farbách, lakoch a tlačiarenských farbách.

Čistiace prostriedky PROLAQ L majú vysoký bod vzplanutia, čím minimalizujú nebezpečenstvo požiaru, nebezpečenstvo pre životné prostredie a používateľov. Sú určené na manuálne aj strojové použitie a vďaka zníženému obsahu VOC podporujú ochranu zamestnancov a životného prostredia.

Čistiaci rad PROLAQ L je recyklovateľná, opakovane použiteľná a nepotrebuje odsávacie zariadenie, čím pomáha šetriť náklady. Produkty nie sú výbušné, nepotrebujú byť umiestnené v priestore s ochranou proti výbuchu. 

Za normálnych okolností sú nevyhnutné priestory s ochranou proti výbuchu všade tam, kde sa horľavé látky vyrábajú, spracovávajú, prepravujú alebo používajú. Aby bolo možné zaručiť vysokú úroveň bezpečnosti, boli čistiace prostriedky PROLAQ L navrhnuté tak, aby boli nehorľavé a mali iba nízky stupeň označenia (!). Nie sú potrebné žiadne špeciálne predpisy pri preprave vzťahujúce sa na čistiace prostriedky. Môžu byť jednoducho skladované a uložené na pracovisku.

Čistiace prostriedky PROLAQ L so zníženým obsahom VOC sú vhodné na čistenie striekacích pištolí, hadíc a lakovacích systémov. Efektívne čistia aj ďalšie vybavenie, ako sú filtre, štetce a maliarske valčeky. Je ich možné použiť aj na odstránenie zvyškov laku z odsávačov, čerpadiel a pod.

Okrem iného, čistiace prostriedky PROLAQ L na báze vody a rozpúšťadla efektívne čistia jedno- a dvojzložkové akrylové alebo epoxidové laky, melamíny a alkydové náterové hmoty. V kombinácii s čistiacimi zariadeniami PROLAQ Auto a PROLAQ Compact sú čistiace prostriedky recyklovateľné a môže byť niekoľkonásobne použité, čo predstavuje ich jedinečnosť na trhu.

Tento systém spĺňa požiadavky v každom smere pre všetky priemyselné odvetvia. Naše čistiace prostriedky PROLAQ L sú ideálnym riešením pre každé priemyselné odvetvie, kde je potrebné lakovanie, či už sú to kontajnery, poľnohospodárske stroje alebo kovové konštrukcie.

Rozdiely v produktoch:

 • PROLAQ L 100: pre vodou riediteľné farby a laky, znížené množstvo VOC
 • PROLAQ L 400: primárne pre farby a laky na báze rozpúšťadiel, znížené VOC, nepodlieha povinnosti označovania podľa nariadenia CLP
 • PROLAQ L 500: primárne pre farby a laky na báze rozpúšťadiel, znížené VOC

Ultrazvukové zariadenia
V ultrazvukovom zariadení odstraňuje PROLAQ L US zaschnuté farby a laky z miest, ktoré sú ťažko čistiteľné kvôli zložitej geometrii a vnútorným závitom a otvorom. Dokonce i citlivé materiály ako napríklad hliník sú šetrne zbavené laku.
PROLAQ L US: na zatvrdnuté farby a laky na báze rozpúšťadiel aj vodou riediteľné, znížené VOC

Viac

VÝHODY

 • odstraňovanie nezaschnutých farieb, lakov a tlačiarenských farieb 
 • čistenie lakovacích pištolí, zásobníkov, hadíc atď 
 • znížený obsah VOC 
 • výstražný symbol len"výkričník"
 • nepredstavuje nebezpečenstvo vzniku požiaru ani nebezpečenstvo pre životné prostredie
 • recyklovateľné
 • predĺžená životnosť
 • 5 – 10-krát použiteľné

PRODUKTY
Vorteile
PROLAQ L 100
-
PROLAQ L 500
-
PROLAQ L 400
-
PROLAQ L US
-