Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookies Ochrana osobných údajov

Making Green Work

Naša firemná filozofia "MAKING GREEN WORK"  znamená, že nechceme vytvárať zelenú prácu len u nás, ale prostredníctvom našich produktov a technológií aj v iných spoločnostiach.

Rozvíjaním vhodných systémov a systémových riešení, sa snažíme plniť potreby súčasnosti a využívať prírodné zdroje tak, aby ich mohli využívať aj generácie po nás.

Udržateľnosť pre nás znamená prevzatie zodpovednosti za naše podnikanie a spoločenské pôsobenie, ako aj za samotné životné prostredie.

Ulrich Berens, predseda dozornej rady

Kladieme najväčší dôraz na ochranu životného prostredia, zodpovedne sa zaoberáme možnosťami udržateľnosti, ochrany zdravia pri práci a bezpečnosti.

V roku 1996 sme implementovali plne integrovaný systém environmentálneho manažmentu, ktorý bol certifikovaný  LRQA, v súlade so zásadami celosvetovo uznávanej normy DIN ISO 14.001.

Myslíme moderne, konáme udržateľne.

To je dôvod, prečo sa na vývoj našich systémov a systémových riešení pozeráme ako na celoživotný cyklus.

MAKING GREEN WORK vo výrobe

Pri výrobe produktov kladieme veľký dôraz na používanie obnoviteľných zdrojov a sami venujeme veľa energie na ich výrobu. Naším cieľom je, ak je to technicky možné, vyvinúť efektívne produkty na báze prírodných účinných látok (Nature BOOST produktov).

MAKING GREEN WORK v aplikácii

Naše vývojové trendy sú založené na optimalizácii prebiehajúcich procesov u zákazníkov. Dôraz kladieme na udržateľnosť a bezpečnosť práce a zdravia (OSHE) počas aplikácie, bez narušenia účinnosti čistenia.

Produkty sú založené na báze vody bez použitia nebezpečných látok. Neobsahujú žiadne nebezpečné látky z aktuálneho zoznamu Európskej chemickej agentúry (REACH). Väčšina našich čistiacich prostriedkov nevyžaduje žiadne povinné označovanie podľa nariadenia CLP. Tým prispievajú k ochrane zamestnancov, zjednodušeniu skladovania a úspore nákladov na školenie o nebezpečných látkach a pod..

Neobsahujú žiadne heterocyklické zlúčeniny, ktoré viažu ťažké kovy tým bránia tvorbe silných chemických zlúčenín, ktoré môžu ohroziť životné prostredie. Vsádzame na zvýšené využívanie obnoviteľných zdrojov rastlinného pôvodu, ktoré sú vysoko a rýchlo biologicky odbúrateľné.

Väčšina našich výrobkov sú bez- alebo so zníženým obsahom prchavých organických zlúčenín (VOC), čo z nich robí efektívnu náhradu za rozpúšťadlá. Okrem toho, v našich umývacích zariadeniach BIO-CIRCLE používame čistiace prostriedky, ktoré obsahujú mikroorganizmy pre degradáciu ropných produktov a mastnoty. Aplikácia takzvanej bielej biotechnológie v BIO-CIRCLE predstavuje účinnú alternatívu za studené čistiace prostriedky a rozpúšťadlá.

Našim pravidlom je vyhýbanie sa používaniu konzervačných prísad a vonné arómy používame v minimálnom množstve alebo vôbec a venujeme špeciálnu pozornosť výberu arómy. Množstvo našich výrobkov bolo dermatologicky testovaných a predstavujú dobrú znášanlivosť s pokožkou. Čistiace prostriedky s certifikátom NSF, ako napr. CB 100 môžu byť použité v potravinárskom priemysle. Keďže sú bezozvyškovo zmývateľné neprechádzajú do potravín alebo ich povrchov.

Energetická hospodárnosť je zaručená pomocou našich nízkoteplotných produktov (CLEAN BLUE products). Efektívne čistia už pri izbovej teplote.

MAKING GREEN WORK  v odpadovom hospodárstve  

Znižovanie produkcie odpadu a jeho prevencia hrajú dôležitú úlohu v odpadovom hospodárstve.

Preto sú naše čistiace systémy navrhnuté ako obehové cirkulačné systémy, čo zaručuje predĺženie životnosti čistiacich prostriedkov. Týmto spôsobom sa zníži nie len množstvo odpadu, ale šetria sa aj náklady. Naše čistiace prostriedky môžu byť plnené do opakovane použiteľných fliaš s rozprašovačom, ktoré sú veľmi praktické na použitie. Navyše čistiace prostriedky BIO-CIRCLE L, UNO W a ALUSTAR 300 sú testované v súlade s  Rakúskym inštitútom pre normalizáciu (ÖNORM B 5105) a môžu byť pomocou separátorov oleja odlučované.

Z týchto dôvodov "zelené vlákno" prechádza všetkými procesmi výroby, používania a likvidácie.

MAKING GREEN WORK na prvý pohľad 

 • použitie prírodných zložiek tak, ako je to len technologicky možné  
 • zvýšené využívanie obnoviteľných zdrojov rastlinného pôvodu, ktoré sú vysoko a rýchlo biologicky odbúrateľné 
 • dobrá znášanlivosť s pokožkou, množstvo našich produktov je dermatologicky testovaných 
 • naším pravidlom je vyhýbať sa používaniu konzervačných prísad 
 • vonné arómy používame v minimálnom množstve alebo vôbec a venujeme špeciálnu pozornosť výberu arómy 
 • naše výrobky neobsahujú heterocyklické zlúčeniny, ako sú kyselina etyléndiamíntetraoctová (EDTA) a trinátrium-nitrilotriacetát (NTA) 
 • naše výrobky neobsahujú nebezpečné chemikálie - neobsahujú látky, ktoré sa nachádzajú na aktuálnem zozname Európskej chemickej agentúry (REACH)
 • redukcia odpadu – aplikácia pomocou plniteľných fliaš
 • ochrana zdrojov – používanie recirkulačných systémov
 • podpora energetickej účinnosti – účinnosť výrobkov už pri nízkej teplote  
 • aplikácia bielej biotechnológie v BIO-CIRCLE ako účinnej alternatívy studených čistiacich prípravkov a rozpúšťadiel