Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookies Ochrana osobných údajov

FT rad produktov

Rýchloschnúce náhrady rozpúšťadiel  

Oblasti použitia:

Čistiace prostriedky z radu FT sú vhodné najmä na predúpravu povrchov, na odstránenie zvyškov lepidiel alebo rezných olejov. Čistia povrchy pred nanášacími procesmi, lepením, popisovaním alebo lakovaním. Odstraňujú zvyšky, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú adhéziu materiálov, ktoré majú byť ďalej spracované. Pri záverečnom čistení účinne odstraňujú odtlačky prstov, prach a ľahké oleje.

 

Charakteristika čistiacich prostriedkov FT

Čistiace prostriedky FT 100 a FT 300 sú bez obsahu povrchovo aktívnych látok a sú používané na čistenie najmä hladkých a lesklých povrchov, ako je sklo a kov. Čistiaci prostriedok FT 100 možno použiť aj v potravinárskom priemysle (certifikát NSF). 

FT 200 a FT 400 sú bez obsahu fosfátov a poskytujú čistenému povrchu dočasnú ochranou proti korózií. Čistiaci prostriedok FT 200 veľmi rýchlo schne; FT 400 je vhodný pri odstraňovaní extrémnych znečistení. Prítomné antikorózne inhibítory umožňujú krátkodobé skladovanie medzi odmasťovaním a následným ďalším opracovávaním. Obsiahnuté povrchovo aktívne látky sú biologicky rozložiteľné v súlade s nariadením o detergentoch. 

Alkalické čistiace prostriedky z radu FT na báze vody sú efektívnou alternatívou konvenčných rozpúšťadiel, riedidiel a celulózových studených čistiacich prostriedkov. Sú nehorľavé a na povrchoch podstatne rýchlejšie schnú ako iné produkty založené na báze vody. 

Tento rad produktov je veľmi jednoduchý na použitie. Čistiace prostriedky sú pripravené na okamžité použitie, nie je potrebné ich riedenie. Nezanechávajú žiadne šmuhy, fľaky a prakticky žiadne zvyšky. 

Majú nízky alebo znížený obsah VOC čím nepodliehajú povinnosti označovania podľa nariadenia CLP, a tým zvýšujú bezpečnosť a ochranu zdravia zamestnancov a životného prostredia. Chránia zdravie používateľov a sú bezpečné na použitie.

Vďaka svojim vlastnostiam nepodliehajú žiadnemu špeciálnemu skladovaniu a preprave. Pri používaní čistiacich prostriedkov FT na báze vody ako náhrady rozpúšťadiel sa šetria nie len náklady na likvidáciu a skladovanie nebezpečných látok, ale aj náklady za zaškolenie zamestnancov, poistenie a prepravu. Pri optimálnom použití čistiaceho prostriedku sa môže spotreba v porovnaní s bežnými rozpúšťadlami znížiť až o 50 %.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=PFM7Wn2UVK8

Viac

VÝHODY

  • náhrady rozpúšťadiel, celulózových riedidiel a studených čistiacich prostriedkov 
  • čistenie bez šmúh, fľakov a zvyškov
  • rýchloschnúce
  • pripravené na okamžité použitie
  • nepodliehajú povinnosti označovania podľa nariadenia CLP 
  • s nízkym alebo zníženým obsahom VOC 
  • bezpečné a jednoduché použitie 
  • bez obsahu fosfátov alebo tenzidov 
  • lepšia ochrana životného prostredia a bezpečnosti práce 
  • nie sú nebezpečné, znížené náklady 
PRODUKTY
Vorteile
FT 100
-
FT 300
-
FT 200
-
FT 400
-